Spełniamy oczekiwania - zamykamy Wasz domowy azyl drzwiami
z wyobraźnią

Spełniamy oczekiwania - zamykamy Wasz domowy azyl drzwiami
z wyobraźnią

Spełniamy oczekiwania - zamykamy Wasz domowy azyl drzwiami
z wyobraźnią

Spełniamy oczekiwania - zamykamy Wasz domowy azyl drzwiami
z wyobraźnią

Spełniamy oczekiwania - zamykamy Wasz domowy azyl drzwiami
z wyobraźnią

Bramy garażowe

Najlepszym miejscem do przechowywania samochodu jest garaż, zabezpieczający go przed czynnikami atmosferycznymi lub kradzieżą, co jednak jest możliwe tylko, kiedy dodatkową ochronę będzie stanowiła solidna brama garażowa. Te, które my oferujemy, korzystnie wyróżniają się na tle konkurencji najwyższą jakością, skutecznymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi oraz estetyką pozwalającą dopasować je do wyglądu całej elewacji budynku.

rabat

Wszystkie zlecenia na bramy realizujemy błyskawicznie, mając na uwadze pełne zadowolenie i satysfakcję każdego naszego klienta. Oferujemy szeroki asortyment nowoczesnych i funkcjonalnych bram garażowych, różnych typów, sterowanych ręcznie lub wyposażonych w sterowanie automatycznie, takich jak:

 • bramy segmentowe (okleinowane i lakierowane);
 • bramy uchylne (ocieplone i nieocieplone);
 • bramy rozwierne (ocieplone i nieocieplone);
 • bramy rolowane;
 • bramy przemysłowe.

 

Czym kierować się przy wyborze bramy garażowej?

 

Brama to niewątpliwie najważniejszy element każdego garażu, niezależnie czy wolnostojącego, czy będącego integralną częścią budynku. Dlatego, wybierając najbardziej odpowiadający nam model, nie zwracajmy uwagi jedynie na jego niską cenę, która często nie odzwierciedla jakości, ale kierujmy się innymi kryteriami, spośród których najważniejsze to:

 • rodzaj materiału użytego do produkcji, bezpośrednio odpowiedzialnego za wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, w tym próby siłowego, nieautoryzowanego otwarcia oraz czynniki atmosferyczne, przede wszystkim wilgoć i zmiany temperatury. Najczęściej jest używana wysokiej jakości stal, aluminium oraz naturalne drewno i tworzywa sztuczne;
 • rodzaj zastosowanych zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak mocne, atestowane zamki posiadające wszystkie wymagane certyfikaty dopuszczające je do użycia na naszym rynku, czy solidne rygle zabezpieczające np. zawiasy przed wyłamaniem;
 • ocieplenie, wręcz niezbędne w naszych warunkach klimatycznych, pozwalające nie tylko uniknąć kłopotów z odpaleniem auta w mroźne zimowe poranki, ale również wpływające na wysokość rachunków za ogrzewanie budynku;
 • wyposażenie dodatkowe, podnoszące nie tylko funkcjonalność bramy, ale i jej estetykę poprzez zamontowanie np. oszklonych okien czy drzwi w jednym z jej skrzydeł, fotokomórek czy modułów bluetooth umożliwiających zdalne sterowanie bramą;
 • sposób wykończenia, przede wszystkim kolorystykę, która zawsze powinna komponować się z całością elewacji budynku;
 • wymiary przechowywanych w garażu pojazdów, a szerokość bramy musi umożliwiać ich swobodny wjazd bez ryzyka uszkodzenia np. często zdarzającego się urwania lusterek;
 • warunki, w jakich brama będzie montowana, wymiary wjazdu prowadzącego do garażu, a kiedy są one niestandardowe, to istnieje możliwość realizacji indywidualnego zamówienia, zgodnie z istniejącymi wymogami.

Jak widać, ilość spraw, o których trzeba pamiętać, kupując bramę garażową, nie jest mała, lecz nie należy ich lekceważyć, biorąc pod uwagę, że będziemy ją użytkować wiele lat.

Kolejną równie istotną rzeczą będzie sposób otwierania bramy, zależny od ilości miejsca znajdującego się bezpośrednio na podjeździe do garażu. Może to być model uchylny, tradycyjnie otwierany na boki tak jak drzwi zewnętrzne prowadzące do domu, najbardziej rozpowszechniony i spotykany w największej liczbie garaży. Tego typu brama to nic innego niż solidne, wzmacniane dwuskrzydłowe drzwi, zawieszone na zawiasach i wyposażone w mocny, antywłamaniowy zamek. Ze względu na prostą konstrukcję, są też wyjątkowo łatwe w montażu i w późniejszej konserwacji.

Nabywcy mogą się też zdecydować na bramy uchylne, otwierane zazwyczaj do góry i poruszające się po specjalnych prowadnicach, zamocowanych do sufitu garażu. Produkuje się je w postaci mocnej kratownicy, stalowej lub aluminiowej, pokrytej obustronnie blachą, zabezpieczoną przed korozją, najczęściej wodoodpornym akrylem, deskami lub okleiną drewnopodobną.

Jednak zdecydowanie najpopularniejsze i najchętniej kupowane są bramy segmentowe, sprawdzające się doskonale w sytuacji, kiedy przed garażem nie mamy za dużo miejsca, pozwalające zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni. Zbudowane są z połączonych ze sobą segmentów, paneli wykonanych najczęściej ze stali ocynkowanej, lakierowanych i ocieplonych od wewnątrz pianką poliuretanową. Mogą także być pokryte okleiną drewnopodobną i tak szeroka gama wzorów pozwala na dopasowanie do wszystkich potrzeb. Otwiera się je do góry, a o bezpieczeństwo użytkowników dbają systemy zabezpieczające przed przypadkowym zamknięciem, kiedy pod bramą znajduje się człowiek lub pojazd, pęknięciem sprężyn, czy nawet przed przypadkowym przytrzaśnięciem palców. Oczywiście można je też wyposażyć we wspomniane fotokomórki oraz systemy zdalnego otwierania, a zamontowane wzmocnione rygle i atestowane zamki zabezpieczą z kolei auto przed próbą kradzieży.